MUMS PATINKALITUANUS tai Jungtinėse Amerikos Valstijose leidžiamas periodinis leidinys anglų kalba, kuriame publikuojami straipsniai apie Lietuvos ir mūsų Baltijos kaimynių – Latvijos bei Estijos – meną, istoriją, kalbą, literatūrą, rašoma kitomis su kultūra susijusiomis temomis. Nuo pat pirmojo numerio, pasirodžiusio 1954-aisiais, žurnalas siekia aukščiausių intelektinės kokybės standartų - profesionalių redaktorių iki pačių autorių dėka. Tai uniklus straipsnių rinkinys, pateikiantis išsamią Lietuvos praeities ir dabarties perspektyvą.

The Vilnius Reviewtai anglų (ir rusų) kalbomis leidžiamas žurnalas apie lietuvių literatūrą. Žurnale skelbiamos ištraukos iš naujausių ir įdomiausių lietuvių autorių įvairių žanrų kūrinių (poezijos, prozos, esė, dramos kūrinių ištraukos), knygų recenzijos, kritikos ir apžvalginiai straipsniai, pateikiamos lietuvių literatūros pasaulio naujienos.

Jei Vilniui būtų suteikta garbė tapti Pasaulio knygų sostinė – tai būtų dar vienas labai svarbus įrodymas, kad nūdienos pasaulyje svarbu ne tik valstybės teritorija, jos karinė galia, bet ir meilė knygai bei noras gyventi išmintingesniame pasaulyje.
Artūras Zuokas, Vilniaus miesto meras
 

TV1 kanalu transliuojamos Ryčio Zemkausko, Gvido Kovėros ir Tomo Rugevičiaus kultūros laidos „Alchemija“ ir „Pasivaikščiojimai“. Eteryje šeštadieniais 15:30 val. (kartojama sekmadienį 22:50 val.). Visas laidas galima pažiūrėti alchemija.tv svetainėje.

Eurozine – tai Europos kultūros žurnalų tinklas, vienijantis daugiau nei 80 žurnalų ar su jais susijusių leidinių bei institucijų beveik iš visų Europos šalių.  Eurozine – tai kartu ir internetinis žurnalas, kuriame publikuojami geriausi  žurnalų partnerių straipsniai, pridedant jų vertimą į vieną didžiausių Europos kalbų – anglų k.

Knygos per penki TV – tai laida apie knygas, rašytojus ir viską, kas susiję su literatūros pasauliu. Laidos tikslas – pristatyti visuomenei aktualiausias ir įdomiausias knygas, ugdyti skaitymo kultūrą, kurti erdvę, kur rašytojai galėtų pristatyti savo kūrybą. „Knygų apžvalga“ – tai puiki galimybė kiekvieną savaitę supažindinti žiūrovus su skaitomiausiomis bei naujai išleistomis knygomis. Skaitytojams tai išskirtinė proga išvysti reportažų iš naujų knygų pristatymų, susitikimų su rašytojais bei kitų literatūrinių renginių.

Vaga TV - reportažai apie naujas knygas ir jų autorius.

Magnus Ducatus Poesis (Poezijos Didžioji Kunigaikštystė) yra Vidurio Europos tautų – lietuvių, baltarusių, latvių (ir latgalių), lenkų, rusų, ukrainiečių bei kitų – poetų ir poezijos vertėjų, muzikų, dailininkų, kitų poezijai artimų menininkų bendrija, kuriama siejant save su estetinėmis bei etinėmis vertybėmis, taip pat, Vandos Zaborskaitės žodžiais tarus, su LDK respublikoniškomis laisvės ir tolerancijos idėjomis, asmens orumo ir piliečio pareigos vertybėmis. Pirmasis viešas Magnus Ducatus Poesis pasirodymas – poezijos ir muzikos vyksmas Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske 2006 m. liepos 5 d., minint Lietuvos Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną. Idėjos autorius – lietuvių poetas Vladas Braziūnas.

 Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius.


Iliustrariumas – puiki svetainė, kurioje galima rasti informacijos apie Lietuvos vaikiškų knygų iliustracijos meną, vaikų knygų rašytojus, Lietuvos dalyvavimą garbės viešnios teisėmis Bolonijos vaikų knygų mugėje 2011 metais.

Festivalis Europos literatūros dienos Šiauliuose buvo sumanytas 2002 metais, jo iniciatorius ir vadovas – Markus Roduneris – Šiauliuose gyvenantis ir dirbantis šveicarų vertėjas. Festivalis skirtas prozai ir rengiamas kasmet. Jame supažindinama su vis kito Europos regiono rašytojų kūryba. Apie festivalio idėją M. Roduneris teigia: „Bendraujant su Lietuvos prozininkais pasirodė, kad didesnio prozos festivalio Lietuvoje trūksta – poetai jų turi nemažai, o prozininkai... Norėjosi lietuvių autorius suvesti su Vakarų Europos rašytojais, tad festivalis iš karto buvo rengiamas kaip tarptautinis.“ Festivalis leidžia almanachą Po Šiaurės dangum, yra išėję 7 numeriai lietuvių kalba, latvių ir estų k. (2006), olandų k. (2007), anglų k. (2008), katalonų k. (2009), italų k. (2010) ir prancūzų k. (2011). Festivalio rėmėjai: Kultūros rėmimo fondas ir Šveicarijos kultūros fondas „Pro Helvetia".

IBBY Lietuvos skyriaus iniciatyva sukurta Vaikų literatūros informacijos svetainė – vienintelė specializuota informacijos apie vaikų literatūrą sklaidos priemonė, kuri skleidžia visuomenei ir specialistams informaciją apie vaikų literatūrą, teikia konkrečių žinių apie knygas, kūrėjus, literatūros reiškinius ir procesus Lietuvoje bei pasaulyje; analizuoja kūrinius, pateikia kompetentingus vertinimus, naujausius tyrinėjimus, propaguoja meniškai ir pedagogiškai brandžią literatūrą. 

Poezijos pavasaris – kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Rengiamas gegužės mėnesį, kasmet nuo 1965 metų. Pirmojo poezijos pavasario iniciatorius ir pirmasis laureatas – Justinas Marcinkevičius. Renginio simbolis – Stasio Krasausko „poezijos paukštė“. Per keletą dienų įvyksta apie penkiasdešimties susitikimų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Kasmet rengiama poetų konferencija, kurioje poetai ir kritikai diskutuoja apie įvairias literatūrinio pasaulio aktualijas. Tradiciniu tapo moksleivių poezijos vakaras bei neformalūs skaitymai „Eilėraščiai per naktį“. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas Poezijos pavasaris. Festivalio dienomis pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įteikiami prizai už poezijos vertimus į lietuvių kalbą, už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas, už svariausią debiutą almanache, pagerbiamas aktorius poezijos skaitovas. Kaune tradiciškai vainikuojamas „Poezijos pavasario“ laureatas. Uždaromasis vakaras vyksta Vilniaus universiteto Sarbievijaus kiemelyje.

Poetinis Druskininkų ruduo – kasmet rudenį Druskininkuose vykstantis tarptautinis literatūros festivalis. Festivalio įkvėpėjas ir organizatorius Kornelijus Platelis. Festivalio metu vyksta diskusijos, įvairūs poezijos konkursai, kūrybinės dirbtuvės, skaitymai, renkami Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai bei keleto poetinių konkursų nugalėtojai. Kasmet išleidžiamas to paties pavadinimo poezijos almanachas. 

Георгий Ефремов – poeto, vertėjo Georgijaus Jefremovo tinklavietė.

Tarptautinių kultūros programų centras – biudžetinė įstaiga, kurią 2008 m. įsteigė LR kultūros ministerija. Tarptautinių kultūros programų centras tęsia Europos kultūros programų centro ir Media programų biuro pagrindines funkcijas – koordinuoja Lietuvos dalyvavimą ES programose „Kultūra 2007“ (2007-2013 m.), „MEDIA 2007“, „MEDIA Mundus“ ir „Europa piliečiams“ (2007–2013), vykdo Lietuvos meno sklaidą užsienyje.