Goethe’s institute, Roterdame, vyks susitikimas su poetu Antanu A. Jonynu

Photo: 
Vladas Braziūnas

Birželio 28 d., ketvirtadienį, 19 val. Nyderlandų lietuvių kultūros centras, bendradarbiaujant Lietuvos Respublikos ambasadai ir Roterdamo Goethe’s institutui, rengia poeto Antano A. Jonyno kūrybos vakarą, kuris vyks Roterdamo Goethe’s Institute (Westersingel g. 9).
Minties, žodžio, kūrybos laisvė? Kaip aplinka, priima šias trapias sąvokas? Kaip anuometinė sistema veikė kūrybinę mintį? Ar viskas, kas tuo metu parašyta, turėtų būti išmesta į šiukšlyną? Kaip gyveno meno žmogus, kuo kvėpavo ir kaip kūrybos procesas vyksta dabar? Šie ir panašūs klausimai bus užduoti Lietuvos Rašytojų sąjungos pirmininkui, poetui Antanui A. Jonynui (g. 1953), įvairiaveidės Lietuvos liudytojui. Renginyje poetas taip pat paskaitys savo eilių. Poetą klausytojams pristatys Nyderlandų lietuvių kultūros centro vadovė Saulė Gaižauskaitė.

Kultūrologė dr. Asta Helsper - Balčiūnaitė apžvelgs pastarojo dešimtmečio lietuvių literatūros kūrinius, jų problematiką ir tematiką bei pasvarstys, kodėl Olandijoje vyksiančiuose tarptautiniuose literatūriniuose renginiuose, „Europos literatūros naktyje“ lietuvių autoriai iki šiol lieka nematomi, kodėl į olandų kalbą išversta tiek mažai lietuvių autorių knygų ir kokios lietuvių literatūros vertimų ateities galima tikėtis.
Vakare skambės Belgijos Karališkosios konservatorijos studento Kyrillo Kazakevichiaus atliekama fortepijoninė muzika, muzikinių laidų redaktorės ir vedėjos Aušros Listavičiūtės skaitomi Antano A. Jonyno eilėraščiai. Bus galima apžiūrėti Goethe’s instituto ir Poetry International surengtą fotografijų parodą „Die Macht der Sprache im Bild“.

Photo: 
Vladas Braziūnas