Skelbiame konkursą lietuvių literatūros vertėjams, norintiems šį rudenį apsilankyti ir padirbėti Lietuvoje

Visus lietuvių literatūros vertėjus, gyvenančius ne Lietuvoje, kviečiame teikti paraiškas 4-–6 savaičių rudens stažuotei (rezidencijai) Vilniuje. Vertėjai bus atrenkami konkurso tvarka. Laimėjusiesiems konkursą suteiksime reikiamas gyvenimo ir darbo sąlygas, apmokėsime kelionės išlaidas ir skirsime stipendiją.

Pirmenybė bus teikiama vertėjams, kurie pateiks konkrečius vertimo projektus su konkrečios leidyklos garantija. Galimybę laimėti konkursą turi ir jaunieji vertėjai, turintys rimtų ketinimų versti lietuvių literatūrą.

Pirmenybė bus teikiama vertėjams anksčiau nebuvusiems tokioje stažuotėje (rezidencijoje).

Paraiškų laukiame iki 2012 m. rugpjūčio 1 d. paštu (Z. Sierakausko g. 15, III aukštas, LT-03105 Vilnius) arba el. paštu (books@koperator.lt )

Konkursui pateikti šiuos dokumentus:

  • motyvacinį laišką,
  • vertimo projektą;
  • gyvenimo ir veiklos aprašymą,
  • ankstesnių vertimų sąrašą,
  • sutartį su leidykla, jeigu tokią esate pasirašę, arba raštą iš leidyklos, patvirtinantį leidyklos ketinimus leisti Jūsų verčiamą kūrinį (šis punktas nėra būtinas, bet būtų privalumas).

Paraiškas speciali komisija apsvarstys per porą savaičių ir apie savo sprendimą kiekvienam dokumentus pateikusiam vertėjui bus pranešta asmeniškai. Konkretų atvykimo ir rezidencijos laiką derinsime su konkursą laimėjusiais vertėjais asmeniškai.

Kviečiame aktyviai dalyvauti konkurse ir pasinaudoti puikia galimybe aplankyti Lietuvą, atnaujinti ir pagerinti lietuvių kalbos žinias, susitikti ir pabendrauti su verčiamų kūrinių autoriais, padirbėti bibliotekose, patobulinti ir sėkmingai užbaigti pradėtą vertimą.