Vokietijoje svečiuosis garsūs Lietuvos iliustratoriai – Sigutė Ach ir Kęstutis Kasparavičius

LR ambasada Vokietijoje spalio 24–31 d. į susitikimus su lietuvių vaikų rašytojais ir iliustratoriais Sigute Ach ir Kęstučiu Kasparavičiumi vėl kviečia vaikus ir visus, kurie bent kartais tokiais pasijunta.

Spalio 24 d. Brėmeno miesto bibliotekoje, spalio 26 d. Hamburgo lietuvių bendruomenės namuose, spalio 27 d. Lietuvos ambasadoje Berlyne ir spalio 31 d. Berlyno Kreuzbergo bibliotekoje skaitys, pieš ir spalvingą pasakojimų pasaulį kartu su vaikais kurs lietuvių iliustruotojai bei rašytojai Sigutė Ach ir Kęstutis Kasparavičius. Jie pristatys į vokiečių kalbą išverstus savo tekstus, kurie bus skaitomi ir vokiškai, ir originalo kalba, o kūrybinėse dirbtuvėlėse kartu su jaunaisiais skaitytojais kurs naujas knygas, pieš baltą svajonių dramblį, lies akvareles ar tiesiog kalbėsis su vaikais apie knygas ir gyvenimą. 

Das verschwundene Bild (Dingęs paveikslas), vertė Jolita Rolf ir Hans Rolf, Viena: IDMI Verlag (Isdatelski Dom Meshcheryakova), 2011

Der weiße Elefant (Baltas dramblys), ir Cornelius Hell, Viena: IDMI Verlag (Isdatelski Dom Meshcheryakova), 2011.

Susitikimai vyks:

Spalio 24 d. 16 val., Stadtbibliothek Bremen, Am Wall 201, 28159 Brėmenas.
Spalio 26 d. 18 val.
, Lietuvių bendruomenės namuose Hamburge, Holzdamm 22, 20999 Hamburgas.
Spalio 27 d. 15 val.
LR ambasadoje Berlyne, Charitestr. 9, 10117 Berlynas.
Spalio 31 d. 10 val.
, Kreuzbergo bibliotekoje Berlyne, Glogauerstr. 13

Kęstutis Kasparavičius – žymus lietuvių vaikų knygų kūrėjas, kurio knygos leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse. Lietuvių autoriaus kūrybos sąraše daugiau kaip 45 iliustruotos ir parašytos knygos, kurios išleistos keliolika pasaulio kalbų. Pirmoji K. Kasparavičiaus iliustruota knyga Lietuvoje pasirodė 1984 m., o nuo 1989-ųjų jis pradėjo aktyviai bendradarbiauti su užsienio šalių leidyklomis (Vokietijos, JAV, Graikijos, Ispanijos, Meksikos, Taivanio, Korėjos ir kt.). Po gero dešimtmečio, autoriui pelnius pripažinimą svetur, jo iliustruotos knygos vėl pradėtos leisti Lietuvoje.

Sigutė Ach – daugiau nei 15 metų žinoma Lietuvoje dailininkė iliustruotoja, mylima ne tik už simpatiškus sparnuotus personažus, bet ir už nuostabius romantiškus tekstukus, šildančius širdis ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Nuo 1995 m. ji piešia, iliustruoja ir rašo knygas vaikams, kuria atvirukus, rengia edukacines programas. 2001 m. Sigutė Ach su Arvydu Vereckiu įkūrė leidyklą „Nieko rimto“. 2009 m. savo įkurtose atvirose dirbtuvėse „Menų valtys“ moksleiviams, mokytojams ir bibliotekininkams ji veda vaizduotės lavinimo ir skaitymo skatinimo programas, vykdo teminius seminarus. 2002 m.sukurė ir iliustravo knygelę vaikams Ambrozijus, Purkius ir angelas, kuri nominuota kaip gražiausia 2002 m. knyga vaikams. 2009 m. ši knyga išleista rusų kalba, 2007 m. – italų kalba, 2011 m. – ukrainiečių kalba. 2006 m. dailininkė įtraukiama į Tarptautinį IBBY garbės sąrašą už Vytauto V. Landsbergio knygos Arklio Dominyko meilė bendraautorystę. Per 2002–2012 m. Sigutė Ach yra iliustravusi daugiau nei 15 knygų vaikams.

Kęstučio Kasparavičiaus ir Sigutės Ach viešnagę Vokietijoje organizuoja LR kultūros atašė Vokietijoje.

Projekto partneriai: „Lietuviškos knygos“, Tarptautinis kultūros programų centras, Bremen Stadtbibliothek, Kreuzbergo (Berlynas) biblioteka, Brėmeno lietuvių bendruomenė, Hamburgo lietuvių bendruomenė, Berlyno šeštadieninė mokykla.

Autorių  viešnagę Vokietijoje  remia LR Kultūros ministerija.

Pranešimą parengė dr. Gabrielė Žaidytė
LR kultūros atašė Vokietijoje
g.zaidyte@lrkm.lt