Taipėjaus knygų mugėje bus pristayta ir lietuvių autorės knyga

Photo: 
Gedmantas Kropis

Taivanio kultūros ministerija bei Taipėjaus misija Rygoje pakvietė rašytoją Audronę Urbonaitę dalyvauti tarptautinėje Taipėjaus knygų mugėje (TIBE). Viena didžiausių Azijoje knygų mugių vyksta nuo 2013 metų sausio 30 iki vasario 6 d. Joje dalyvauja Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Japonijos, Australijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių leidėjai.

Lietuvos autorė Taipėjaus knygų mugėje pristatys antrąjį savo romaną Cukruota žuvis (Alma Littera, 2012).

Cukruota žuvis

Tai provokuojanti knyga apie tai, jog kinai kaip taifūnas nušluos ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą nuo pasaulio žemėlapio. Knygos veiksmas prasideda Vilniuje Algirdo gatvės kvartale, kurį jau užėmę išeiviai iš Kinijos. Herojė žurnalistė netikėtai sužino, kad turi anūkę pusiau kinę. Kai mergaitė nuo jos pabėga, o sūnus, vaiko tėvas, irgi neatsiliepia, senstanti žurnalistė išvyksta ieškoti savo marčios į Kiniją. Netikėtai jinai suvokia, jog turi daug ką bendra su buvusios raudonojo Kinijos lyderio žmona ponia Mao. Jos vienodai kerštauja vyrams, nenori būti jų šešėlyje ir netrokšta, kad vaikai imtų diktuoti jų gyvenimui.

„Labai džiaugiuosi, kad kiniškasis pasaulis susidomėjo mano romanu. Esu dėkinga Taipėjaus misijai ir leidyklai „Alma Littera“, kad parėmė knygos pristatymą. Vežuosi ne tik savo, bet ir kitų Lietuvos leidyklų naujausias grožines knygas“, -- sakė rašytoja.

Romano Cukruota žuvis ištraukos vertimą į anglų kalbą parėmė Tarptautinių kultūros programų centro literatūros sklaidos skyrius „Lietuviškos knygos“.

Interviu su autore apie romaną Cukruota žuvis

Photo: 
Gedmantas Kropis