Kūrybiškiausia metų knyga išrinkta poeto Gyčio Norvilo „Išlydžių zonos“

Photo: 
Alis Balbierius

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkai Vilniaus knygų mugėje šeštadienį paskelbė Kūrybiškiausią 2012 metų knygą. Ja tapo Gyčio Norvilo poezijos knyga. Išlydžių zonos („Kitos knygos“), išrinkta iš paskelbto lietuvių autorių knygų dvyliktuko. 

Išlydžių zonos – trečioji poeto Gyčio Norvilo (g. 1976) knyga, kurioje toliau tęsia savo avangardinės poetikos eksperimentus žaisdamas archajiškais įvaizdžiais, kalbos ritmu, nestandartinėmis raiškos formomis ir taip mėgindamas nutverti už uodegos pasaulį...

Premija laureatui bus įteikta sostinės Vileišių rūmuose minint Kovo 11-ąją.

Į praėjusiais metais išleistų kūrybiškiausių lietuvių autorių knygų sąrašą buvo įtrauktos Lietuvių literatūros ir tautosakos mokslininkų atrinktos prozos, poezijos ir dramaturgijos knygos.

Į kūrybiškiausiųjų dvyliktuką taip pat pateko Eugenijaus Ališankos esė knyga Gatvė tarp dviejų bažnyčių („Tyto alba“), Vaivos Grainytės esė knyga Pekino dienoraščiai („Vaga“), Mariaus Ivaškevičiaus pjesė Išvarymas. Vieno obuolio kronika (Apostrofa), Arvydo Juozaičio pjesių knyga Gyvųjų teatras. Istorinių asmenybių dramos (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Donaldo Kajoko romanas Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys („Tyto alba“), Vido Morkūno apsakymų knyga Reportažas iš kiaušinio (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Sigito Parulskio romanas Tamsa ir partneriai („Alma littera“), Stasio Stacevičiaus eilėraščių knyga Stiklinė (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Rimvydo Stankevičiaus eilėraščių knyga Ryšys su vadaviete (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Arvydo Šlepiko romanas Mano vardas Marytė (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) ir Artūro Valionio eilėraščių knyga Apytiksliai trys (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). 

 

Photo: 
Alis Balbierius